Lazer Epilasyon

  LAZER EPİLASYON

  Kadın veya erkek olsun görünümüne özen gösterenlerin dikkat ettiği noktalardan biri de vücudun bazı bölgelerindeki istenmeyen tüylerdir. Günümüzde bu tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemi lazer epilasyondur.

 

  Lazer epilasyon?

  Lazer epilasyon, vücutta oluşan tüy ve kılların giderilmesinde en etkili medikal teknolojidir. Lazer epilasyon önceleri farklı yöntemlerle yapılıyordu. Bu yöntemlerin çoğu uzun süreli ve kalıcı olmuyordu. Lazer epilasyon bu sorunu gidermede en etkili medikal estetik yöntemidir. 

 

 

  Lazer epilasyon seansları ve nasıl yapılır? 

  Lazer epilasyon süreci, epilasyon yapılacak olan bölgenin temizlenmesi, bölgedeki uzun olan kılların kısaltılarak epilasyona uygun hâle getirilmesi ve lazer cihazı ile taranması şeklinde üç aşamadan oluşmaktadır. Lazer epilasyona başlamadan önce, epilasyon yapılacak bölgeye özel bir jel sürülür. Daha sonra ten ve kıl rengine göre size en uygun lazer epilasyon cihazı ile epilasyon yapılacak bölge taranır. Bu işlem kıl yoğunluğuna göre birkaç dakika veya birkaç saat sürebilir. Bir seans yaklaşık olarak 15 dakika ile 45 dakika arasında sürmekte ve seans aralıkları 6-8 hafta arasında değişmektedir. Tedavinin bitmesi için gerekli olan seans sayısı 6 ile 8 seanstır. Lazer epilasyon tedavisi hem kısa sürmekte hem de kısa sürede sonuç alınmaktadır.

 

  Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat edilmeli?

  Lazer epilasyona gelmeden bir hafta öncesine kadar kökünden kıl alma (ağda vb.) işlemi yapılmaması gerekir.
Lazer epilasyona gelirken aşırı uzamış olan kıllar makas veya jilet yardımıyla kısaltılabilir.
Lazer epilasyon öncesi tüyleri sarartma veya boyama gibi işlemlerin yapılmaması gerekir.
Lazer epilasyona gelmeden 15-20 gün öncesine kadar cilde herhangi bir peeling yapılmamalıdır.
Lazer epilasyon yapılacak bölge temiz olmalı, epilasyon yapılacak olan bölgede makyaj olmamalıdır.

 

  Lazer Epilasyon Sonrası

  Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ile 10 gün içinde uzayarak dökülmeye başlar.
Kişinin cilt hassasiyetine göre 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık oluşabilir.
Epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.
Hormonal bozukluğu olan kişilerde seans sayıları daha az veya daha fazla olabilmektedir.
Her seans sonrası kıl yoğunluğu % 15-20 arasında azalacaktır.
Epilasyon uygulandıktan sonra 3 gün yoğun güneş ışığından korunulmalıdır. Güneşe çıkmak gerekiyorsa koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır.

 

  LAZER EPİLASYON CİLDE ZARAR VERİR Mİ?

  Hayır. Çünkü Lazer non-iyonize (iyonize olmayan) enerjidir. Bu da hücre mutasyonunu etkilemediğinin göstergesidir. Lazer Epilasyon ‘da kullanılan tüm lazer tipleri yalnızca kıl foliküllerini (kılın kök hücrelerini ) hedefler.

 

  SYNERON ELASE

  Yüksek kalite ve verimlilikte adını duyuran olan Syneron Elase Epilasyon cihazı ile kusursuz ciltlere kavuşun.

Ütüleme epilasyon, tüm cilt ve tüy tipleri üzerinde güvenli ve etkili tedaviyi sağlamak için üretilmiş ütüleme diode epilasyon platformudur;
• Yeni Motif LHR ile etkili ütüleme epilasyon modları, artırılmış hasta güvenliği ve azaltılmış uygulama süresi ile tüm cilt tiplerinde etikili ve konforludur. Özellikle, Motif ütüleme epilasyon modunda diode lazer ve bi-polar radyo frekansı kombine çalışarak diğer sistemlere göre daha kısa sürede ve acısız tedavi sağlar.