Dermaroller / DermaPunt

DermaPunt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dermapunt cilt yenilenmesi ve gençleşmesini hızlandırmak amacıyla kullanılan bir otomatik mikro delme cihazıdır. Tek kullanımlık 12 adet paslanmaz çelik 32 G kalibre steril iğneye sahiptir. Bu iğneler, cildi delerek yeniden yapılandırıcı ve yenileyici işleve sahip olan aktif bileşenlerin cilt tarafından emilmesini kolaylaştıran mikro kanallar açarlar. Mikro delme tekniği, ciltte kontrollü bir agresyon yaratır, iltihaplı bir reaksiyonun oluşmasına neden olur ve alt derideki fibroblastların çoğalmasını tetikleyen büyüme faktörlerinin salgılanmasını sağlar.
Sonuç olarak elastin, kollajen I, III ve IV ve glikosaminoglikanların üretimini artırarak cildin yoğunluğunun ve sıkılığının artmasını sağlar.
Dermapunt ayrıca akne yaralarının tedavisinde de kullanılabilir, gözenek ve çatlakların boyutlarını küçültür, kırışıklıkları azaltır ve saç dökülmesi tedavisinde de etkilidir.

 

 

Dermaroller

 

 

  Dermaroller üzerinde iğneler olan ,cilt üzerinde micro kanallar açan bir alettir. Micro kanallar yaklaşık 20 dk içinde herhangi bir iz bırakmaksızın kendiliğinden kapanır.Bir başka açıdan bakılacak olursa 20 dk boyunca deri altına açılacak 1000’lerce kapı elde edilmiş olur. Dermaterapi ise bu açılan mikrokanallardan derinin alt tabakalarına ürün gönderilmesi işlemidir.Dermaterapi’nin bir başka faydası da Dermaroller’ın kendi etkisinden kaynaklanmaktadır.Açılan mikrokanallar deri tarafından sanki yara gibi algılanır.Ancak yara olarak görülebilecek bir durum olmasa dahi deri tamir mekanizmasını başlatır. Özellikle yüz,boyun,dekolte,karın bölgelerindeki sarkma ,gözenek büyüklüğü ,leke,akne ,çatlak izlerinin azaltılmasında seanslar halinde önerilebilir.

 

Dermaterapi’ nin başlıca kullanım alanları nelerdir?

• Yüzeyel olarak uygulanan ilaçların ve formüllerin transdermal (deri altına) geçişini 200 kata kadar arttırır. Formülün derideki etkinliğini maksimuma ulaştırır.

• Yeni kolajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging etki yaratır.

• Cilt lekelerinin tedavisinde, hamilelik lekeleri ve güneş lekelerinin tedavisinde kullanılabilir.

• Sivilce izleri üzerinde şaşırtıcı sonuçları vardır.

• Cilt çatlaklarının görünümünü azaltır.

• Yanık izlerinde hareket kabiliyetinin arttırılmasında (Kontraktürün azaltılmasında) etkindir.