KOLAJEN ENJEKSİYONU

KOLAJEN ENJENSİYON

Yaş alırken bile canlı ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanın sırrı kolajen ve elastin liflerinde saklı. Yıllar ve dış etkenlerle zarar gören cildin yapıtaşlarını doğru medikal tedaviler, etkili anti-aging kremler ve basit önlemlerle korumak mümkün. 

Kolajen ve elastin genç görünümlü bir cildin temelidir. Cildin yapıtaşları olan bu değerli proteinler cildin sıkı, elastik, dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlamakla görevlidir. İlk gençlik yıllarında vücuttaki kolajen ve elastin üretimi optimum seviyededir, ama yaş aldıkça her ikisi de azalmaya başlar. Sonuç: Elastikiyetini kaybetmeye başlayan bir cilt, kırışıklıklar ve ince çizgiler. Bu süreci belirleyen sadece genetik faktörler ve yaş değildir. Bunun en etkileyici örneğini farklı yaşam tercihleri olan ikiz kardeşlerde gözlemlemek mümkün.  Tıpatıp aynı genetik mirasa sahip ikizlerden biri düzenli olarak güneş koruyucu kullanıyor, doğru besleniyor, sigara içmiyor, etkin aktif maddeler içeren kremler kullanıyor, medikal tedavilerden yardım alıyorsa, bunun tam aksi seçimler yapan ikizinden çok daha genç görünmesi kaçınılmazlar. Hatta 40’lı yaşlarının sonlarında geldiklerinde aralarında 10-15 yıl varmış gibi görünen ikizlerle yapılmış medikal çalışmalar, yayınlar vardır. Bunlar yaşam seçimlerinin nasıl yaşlanacağınız üstünde önemli bir etkisi olduğunun en iyi kanıtıdır.

Kimler  yaptırmalıdır?

Kollajen lifleri derimizin bağ dokusunu içeren dermis tabakasında bulunur. Bu alanda elastin lifler ile beraber cildin daha pürüzsüz, gergin ve canlı görünmesini sağlarlar. 25 yaşından sonra herkes, kollajen liflerinin en değerli kısımlarından yılda ortalama %1 oranında kayıp yaşar. Yani aslında 25 yaşından itibaren cildimiz gerginliğini kaybetmeye başlar. İşte gerginliğini kaybederek gittikçe gevşemiş ciltlerde, cildin pürüzlü bir görüntüye sahip olduğu durumlarda, ciltte çok ince kırışıklıkların olduğu durumlarda sıvı kollajen enjeksiyonu yapılır.

Kimlere yapılamaz?

Hamilelere, süt verenlere, otoimmün hastalığı olanlara, kontrolsüz diabeti olanlara, kanser hastalarına ve uygulama yapılacak olan bölgede aktif yarası olan kişilere uygulama yapılamaz.

Hangi bölgelere uygulama yapılır?

Sıvı kollajen uygulaması yüz, boyun, dekolte, eller, gevşek deriye sahip olan göbek ve Bacak ile vücudun herhangi bir yerine yerleşmiş atrofik yara izlerine uygulanabilir