Plexr Plasma Light-Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Estetik tıbbında ve gençleştirici tedavilerde, maddenin dördüncü durumunu kullanan, yenilikçi bir gelişmedir: Plazma.

Plazma enerjisi ile sorunlu dokur buharlaştırılır(süblimasyon) ve yeni doku oluşum süreci başlamış olur.Plexr sorunlu bölgedeki kıl köklerini,damar,yağ ve sinir dokularına zarar vermez.

Plexr, invazif cerrahi kozmetik prosedürlere alternatif olarak, iyileşme süresini ve ameliyat öncesi ve sonrası ortaya çıkabilecek komplikasyonları azaltır.

Plexr plazma yumuşak cerrahi sistemi, İngiltere pazarında 2014 yılında piyasaya sunuldu ve İtalya merkezli GMC Group tarafından üretildi.

 

Sistem çok hassastır ve ısıyı çevredeki bölgelere yaymaz, yani radyofrekanslı sistemler veya lazerler gibi cihazlar için uygun olmayan alanlarda (göz kapakları gibi) çalışmak mümkündür. Bu nedenle cerrahi olmayan bir blefaroplasti veya yumuşak göz kapağı cerrahisi olarak kullanılmaktadır.

Plexr’in akne, aşırı göz kapağı derisi ve ağız çevresindeki kırışıklıkların tedavisinde pozitif sonuçları olduğunu gösteren birçok çalışma vardır.

“Plexr , eğitimli bir tıp doktoru tarafından kullanıldığında tamamen güvenlidir. ”

Nerede Kullanılır?

 

Plexr, ciltte herhangi bir  kesi olmaksızın bir takım kusurları tedavi edebilen çok çeşitli terapötik kullanımlara sahiptir. Aşağıdakiler için kullanılabilir:

• Göz kapağı rekonstrüksiyonu (cerrahi olmayan blefaroplasti), göz altı torbaları ,ksantelazma denen yağ birikimleri dahil.
• Deri kusurları ve siğiller, fibromlar, pigmentasyon ve güneş lekeleri gibi benign lezyonlar.
• Ameliyat sonrası yara izleri, akne izleri ve çatlak izleri de dahil olmak üzere, skar görünümünde iyileşme.
• Ağız çevresindeki çizgiler ve kırışıklıklar.
• Yüz ve boyunda lifting.
• Aktif akne.

Tüm cerrahi ve kozmetik prosedürler gibi, Plexr tedavisinin etkileri, daha fazla yaşlanmayı durdurmadığından tamamen kalıcı değildir. Ancak, olumlu sonuçları aylarca yıllarca sürmektedir. Ek olarak, sigara içilmesi, alkol tüketimi ve güneşe uzun süre maruz kalma gibi etkenler, uzun süre dayanmasını engelleyen faktörlerdir.

Tedavinin olumlu etkileri ilk tedaviden hemen sonra ortaya çıkacaktır, ancak en iyi sonuçlar üç hafta sonra görülecektir.