DOLGU

Dolgu

 

 

 Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden birisi de Hyalüronik asit dolgu uygulamalarıdır. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan estetik dolgu uygulaması ile yüzdeki derin kırışıklar, çökük ya da sarkık yanaklar yok olur ve doğal yüz konturları geri döner. Dudak  dolgusu,gözaltı dolgusu, cilt gençleştirme, yüz germe, göz çevresi kırışıklığının giderilmesi için kullanılır.

Dolgular kırışıklıkları gidermek ve istenilen bölgelere hacim kazandırmak amacıyla geliştirilmiş özel maddelerdir. Günümüzde daha çok geçici etkili olan dolgu maddeleri tedavide kullanılmaktadırlar.  Geçici etkili dolgular arasında en yaygın olarak kullanılanı hyaluronik asittir.Hyaluronik asit, canlıların deri, kıkırdak, eklem ve gözlerinde doğal olarak bulunan bir maddedir. Yaş ilerledikçe ciltteki miktarı azalır ve kırışıklıklar oluşur.  Deri altına uygulanan hyaluronik asit  dokuya hacim kazandırır böylece doku daha gergin ve düzgün hale gelir ve kırışıklıklar azalır.

 

SU – IŞIK DOLGUSU

 

 Birinci uygulamadan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkar. Cildin yeniden canlanması ve diri görünümünün artması için gerekli olan yoğun hyaluronik asit içeriği ile hazırlanmıştır. Mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren yepyeni bir konsept olan ışık dolgusu ile cildinizi yeniden canlılık kazanır.. Amacı ise cilde yansıyan ışık kapasitesini artırmaktır.

Uygulamanın yapılacağı kişinin  tam olarak ne istediğini anlamak ve onun yüzüne en uygun ve doğal olacak dolgu türü ve uygulama bölgelerini belirlemek çok önemlidir. Doğru uygulama ile abartılı ve yapay görünümden kaçınılabilir.