FRAKSİYONEL RADYOFREKANS (ALTIП İĞNE)

FRAKSİYONEL RADYOFREKANS (ALTIП İĞПE)

Tıpta uzun yıllar gerek estetik alanında, gerekse diğer alanlarda güvenilir olarak kullanılan bir yöntem olan radyo frekans yöntemi teknolojinin gelişmesiyle birlikte çeşitli gelişmeler göstermiştir.

Altıп İğпe Fraksiyonel Radyo frekans yönteminde ise altıп iğпeler sayesinde atış, direk olarak cilt altı dokulara yapılarak hedeflenen alana verilir.

Altıп İğпeli Radyo frekans Uygulamasında Radyo frekans cihazının altıп iğпeli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altıп uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeyel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altıпa ulaştırmaktır.

Altıп İğпe Radyo Frekans Hangi Amaçla Kullanılır?

  • Cilt Gençleştirmek ve Kırışıklık Tedavisi,

  • Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama,

  • İz Tedavisinde,

  • Sivilce İzi Tedavisinde,

  • Çatlak Tedavisinde,

  • Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde,

  • Gözenek Sıkılaştırma,

  • Aktif Akne Tedavisi,

  • Hiper Hidrozis Aşırı Terleme Tedavisinde

Altıп iğneli radyo frekans uygulaması özellikle yüzde, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanaktaki kırışıklıkları tedavi etmekte oldukça sık kullanılmaktadır. Yine radyo frekansın yüzde gerginliğe yol açan ve sarkmayı toparlayıcı bir etkisi de bulunmaktadır. Altıп iğпe yöntemi, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmede ve sarkmaları düzeltmede oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Özellikle izlerin direk olarak içine yapıldıkları için oldukça etkili olmakta ve izleri daha iyi daha kabul edilebilir bir hale getirmektedir.

Altıп iğпeli radyofrekans yönteminin en sık kullanıldığı alanlardan bir tanesi yüzdeki sivilce izlerinin tedavisidir. Bu izlerin çapları küçülür, derinlikleri azalır, derin olan sivilce izleri hafifler hafif olanlar geçer, gözenekler daralır, cilt daha canlı berrak bir hale gelir. Bu amaçlı fraksiyonel lazerle kombine edilerek kullanmak tedavinin verimliliğini arttırmaktadır.