Ozoп Tedavi

  OZOП NEDİR?

  Ozoп(O3) üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşendir. İki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) yüksek enerji taşıyan bir şekildir. O3, oda sıcaklığında renksiz ve kendine özgü kokusu olan bir gazdır. Fırtınalı havalardan sonra,yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilir. İsmi latincede «koklamak» manasına gelen ozein’den gelir. Güçlü okside etme ve etkili dezenfektan özelliği sayesinde, içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılır.

 

  MEDİKAL OZOп TEDAVİSİ NEDİR?

  Medikal Ozoп, iyi bilinen bakteri, mantar öldürücü ve virüs çoğalmasını önleyici özeliği sebebiyle, enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda, bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Kan dolaşımını artırma yeteneği sayesinde dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde kullanılır. Düşük dozda kullanıldığında , vücudun direncini artırır.

Ozoп sayesinde artan aktivasyona yanıt olarak vücudun bağışıklık hücreleri, sitokin adı verilen özel habercileri üretir. Bu hücreler, hastalıklara direnmek için uyarılan bağışıklık sistemi boyunca diğer bağışıklık hücrelerini haberdar eder. Bu da medikal ozoп tedavisiyle bağışıklık sistemi zayıf veya bozuk olan hastalarda başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Ozoп tedavisi ile bir çok patolojik durum daha iyi hale gelir veya tamamen düzelir. Bu durum, bir seri tıbbi araştırma ve tıbbı yayın ile kanıtlanmıştır.

Kural olarak ozoп ; hastalıkların tedavisinde diğer tedavilere ek olarak uygulanır, tamamlayıcı tedavi grubuna girer. Medikal ozoп tedavisi, kurallara uygun olarak uygulandığı taktirde tamamen güvenli, etkili ve ekonomiktir.

 

  OZOП TEDAVİSİNİN KULLANIM ALANLARI

– Dolaşım bozukluklarının tedavisi (diyabet, sigara içimi, hiperkolesterolemiye bağlı vb.)
– Virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisi ( hepatitler, uçuklar, zona)
– Zor iyileşen enfekte yaralar (bacaklardaki açık yaralar, yanıklar, yatak yaraları)
– Kolit, chron ve romatizma gibi enflamatuar hastalıklar
– Kanser tedavisinde bağışıklık sistemini güçlendirici tamamlayıcı tedavi
– Kronik yorgunluk sendromu (yönetici hastalığı)
– Akne, sedef, dirençli mantar gibi cilt hastalıkları
– Kozmetik olarak yaşlanmaya karşı(anti-aging) koruyucu tedavilerde
– Migren ve multipl skleroz gibi nörolojik hastalıklar
– Göz hastalıkları (AMD: yaşa bağlı görme bozukluğu)
– Alerji

 

  UYGULAMA YÖNTEMLERİ

– Majör otohemoterapi
– Minör otohemoterapi
– Torba ile ozoп uygulamaları
– Kupa ile ozoп uygulamaları
– Rektal ve vajinal ozoп uygulamaları
– Eklem içi ve kas içi ozoп uygulamaları
– Ozoпlu krem ve ozoпlu su

 

  OZOП SAUNA VE FAYDALARI

  Yüzyıllar boyunca insanoğlu, buharı deriyi temizlemek, kasları gevşetmek, dolaşımı artırmak ve en basiti rahatlama sağlamak amacıyla kullanılmıştır. Nemli ısı ve Ozoпun birlikte kullanılması, vücut sıvılarının %90’ını taşıyan lenfatik sistemi temizler.
Ozoп, dokulara canlılık ve sağlık kazandıracak olan oksijeni getirir.

Buhar ve ozoпun birlikte kullanımı, iyi hissetmenin en doğal şeklini sunar. Soluduğumuz hava, yediklerimiz, içtiğimiz su ve bunların barındırdığı toksinler, kirletici maddeler yavaşça vücudumuza girer ve çeşitli yollardan emilirler.

EPA(A.B.D. Çevre Koruma Ajansı) verilerine göre, yiyeceklerimizde 3000’den fazla kimyasal bulunmaktadır ve yetişkinler her yıl 1.81Kg pestisiti (zirai ilaç atıkları) tükettikleri gıdalarla birlikte almaktadırlar. Yağ dokularımızda depolanan bazı zararlı toksinler ve kimyasallar şunlardır : Pestisitler, Metaller, İlaç atıkları, Doğal ve suni kimyasallar ve gıda koruyucuları.

Bu birikmiş toksinler yavaş yavaş sağlıklı doku ve hücreleri yok ederler. Bu durum hem bir çok hastalığın hem de yaşlanmanın sebeplerinden biridir.

Ozoпlu Buhar Saunası, birikmiş toksin ve kimyasalları okside ve detoksifiye eder. Saunanın kullanımı, detoksifikasyon programının en önemli kısımlarından biridir. Sauna, derinin temizlenme kapasitesini, detoksifikasyon potansiyellerini, ter bezlerinin aktivasyonunu uyararak artırır.

Artmış kan dolaşımı yoluyla da sağlıklı yapıda ve sıkılıkta deri oluşumu sağlanır. Suni olarak elde edilen hipertermi (vücut ısısının artırılması) virüs ve bakterilerin yok edilmesine yardımcı olur ve yoğun terleme ile birleştiğinde toksinlerin deri yoluyla yok edilmesini sağlar.

 

________________________________________________

 

  Ozoп Kabini;

Bağışıklık sistemini canlandırır,

Aşırı yorgunluk, bitkinlik, mental yorgunluğu giderir,

Vücuda zindelik ve enerji sağlar,

Depresyon ve stresi azaltır,

Kaslardaki laktik asidi giderdiğinden gevşeme ve rahatlama sağlar,

Derideki bu iyileşme iç organların fonksiyonlarında iyileşme sağlar,

Zayıflama ve kilo vermeye yardımcı olur.